HABERLER

Türkiye´yi daha yakından tanıyalım

Türkiye´yi daha yakından tanıyalım

Tarih : 10-12-2019

Türkiye, bir kısmı Avrupa´da bulunan ve cumhuriyet sistemi tarafından oluşturulan en gelişmiş ülkelerden biri olan Orta Doğu´da bir Avrasya ülkesidir. Türkiye’nin şu anki hükümeti, 6’lı yıllarda Atatürk’ün öncülüğünde kuruldu. Ülkenin coğrafi konumu, denize üç taraftan da girebilecek şekildedir. Kuzeyden Karadeniz´e, güneyden Akdeniz´e ve batıdan Ege´ye. Komşu ülkeler doğudan - Türkiye, İran, Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan, kuzeybatı - Yunanistan ve Bulgaristan´dan ve güneydoğu - Suriye ve Irak´tan. Türkiye´nin en büyük şehri İstanbul, ancak başkenti Ankara, yerli ve yabancı turistler için her zaman ana destinasyonlardan biri olan güzel bir ülke.

 

Türkiye birkaç farklı iklime sahip bir ülke:

Türkiye birkaç farklı iklime sahip bir ülkedir. Ege ve Akdeniz´in bitişiğindeki kıyı bölgeleri ılıman Akdeniz iklimlerine sahiptir ve Ege Denizi serin, nemli kışları ve nispeten sıcak yazları olan okyanus iklimlerine sahiptir.

Yağışların çoğu Karadeniz´de olup, Türkiye´nin en kurak bölgeleri Malatya ve Konya Ovaları´dır. Türkiye´de yılın en sıcak ayları Mayıs, en kurak ayları Temmuz ve Ağustos´tur. Genel olarak, Türkiye nispeten yağmurlu bir ülkedir ve bu, Türkiye´deki iklim koşullarını ılıman iklim koşullarına daha çekici kılmaktadır.

 

Türkiye´nin nüfusu nedir?

Türkiye, Orta Doğu´daki en kalabalık ülkelerden biri ve nüfusu 5 milyonun üzerinde. Sayım Bürosu´nun öngörüsüne göre, Türkiye 5 yılına kadar 5 milyonun üzerinde bir nüfusa ulaşacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya şehirleri nüfus içindeki ilk şehirler olacaktır. Genel olarak, Türkiye nüfusu tarım, sanayi ve ticaretin daha müreffeh olduğu alanlarda yoğunlaşmaktadır. Türkiye´deki en küçük şehir, İran sınırına yakın yaklaşık 5.000 nüfuslu küçük bir kasabadır.

 

زندگی در ترکیه | MyHomeTurkey.net

 

Türk halkının kültürü nedir?

Bu demokratik ülkenin kültürüne girmeden önce, Türkiye halkının çok sıcak, kibar ve misafirperver olduğunu ve İran halkı ile ortak bir çok kültürü olduğunu bilmemiz gerekiyor. Türkiye, son yüzlerce yılda gerçekleşen birçok göç ve istila nedeniyle, çok çeşitli bir kültüre sahiptir.

 

Aslında, Türkiye Asya ve Avrupa kültürünün bir karışımıdır:

Bu, kadınların eşlerinin soyadını evlilik sonrası kullandıkları Türk halkının adetlerinden biridir. Avrupalıların aksine, Türkler bağlarını genişletmek istiyorlar. Sonuç olarak, bir ilişki ne kadar uzun ve derin olursa, tarafların taahhüdü ve taahhüdü de o kadar büyük olur. Geçtiğimiz yüzyıllarda, Türk müziğinin ve sanatının da büyük bir büyümesi ve çeşitlenmesi olmuştur. Böylece bu ülkenin müziği, geleneksel Türk, İran, pop, Amerikan ve ...

 

Türkiye´de yaşam maliyeti:

Doğal olarak, dünyanın herhangi bir yerinde yaşamanın bedeli, kişinin yaşam şekline, yiyecek tipine, giysiye, bulunduğu yere ve ikamet yerine vb. Bağlıdır. Ancak, ülkede ortalama aylık ortalama yaşam maliyeti ayda 4,9 ile 4,9 dolar arasındadır (kabaca 1-5 dolar). Türkiye´deki devlet üniversitelerinde öğrenim ücretsizdir. Türkiye´deki özel üniversitelerde okula gitmenin maliyeti de yılda yaklaşık 1.5-1.3 lire, yarı-özel üniversitelerde okula gitmenin maliyeti yılda yaklaşık 1.5-1.6 liredir. Öğrenim maliyeti, dereceye, dereceye ve üniversitenin türüne bağlıdır.

Bir bakışta, Türkiye´deki yaşam koşulları Avrupa ülkelerinden çok İran´a benziyor.

 

Türkiye´de yaşama maliyetini değerlendirirken ve değerlendirirken, bir kaç şeyi düşünmek ve bu anketin öncelikle kimin için yapıldığını düşünmek gerekiyor. Türkiye´de öğrenciler için yaşamak isteyenler için, Türkiye´ye seyahat etmeyi (kısa veya uzun süreli), Türkiye´de çalışmayı ve Türkiye´de kalmayı veya başka bir şekilde kalmayı planlıyorlar. Türk vatandaşlığı veya ikametgahı olanlar için bu ülkede yaşamanın ve orada kalmanın maliyeti, Türkiye´de geçici olarak (turist veya eğitim vizesi olan) olanlardan farklıdır. Genel olarak, bu ülkede yaşama maliyeti geniş çapta birkaç kategoriye ayrılabilir:

• Konut ve kira maliyetleri
• Nakliye
• Öğrenim harcı (Türkiye´de ilkokul, lise veya üniversitede)
• Giyim alımı
• Yemek
• Enerji maliyetleri (su, elektrik ve gaz)
• Medikal ve tedavi masrafları
• Seyahat ve eğlence

 

Türkiye´de konut maliyeti:

Farklı Türk şehirlerinde konut satın alma ve kiralama maliyeti değişiklik gösterir. Örneğin, İstanbul veya İzmir gibi şehirler bir ev kiralamak veya satın almak için daha pahalı. Ve bu şehirlerdeki fiyatlar da farklıdır ve şehir merkezine veya yenisine yakın olan evler genellikle eski veya inşa edilen banliyölerden daha pahalıdır. Türkiye´de konut maliyetleri açısından göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör var:

• Yeni veya eski ev
• Şehir merkezine uzaklık
• Metro veya otobüs durağına erişim
• Yatak odası sayısı
• Özellikler

Şehrin bazı bölgelerinde, şehir merkezinin ve şehir ulaşım sisteminin (özellikle İstanbul´da) elverişli konumu nedeniyle, kiralamalar biraz pahalı olabilir. Ancak aynı şehrin banliyölerinde küçük bir arama yaparak, aynı olanaklara ve fiyatlara sahip çok konforlu ve modern evler bulabilirsiniz. Elbette şehir merkezinden uzaktasınız ve elbette toplu taşıma sistemini kullanarak daha fazla zaman harcamanız gerekiyor.

 

هزینه ی زندگی در ترکیه | MyHomeTurkey.net

 

Türkiye´ye nakliye ücreti:

Nakliye masrafları da önemli bir konudur. Türkiye´de iken özel bir araba almayı veya toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlamanız önemlidir. Türkiye´nin büyük şehirlerindeki birçok kişi metro, otobüs, tekne ve feribot gibi toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Giden seyahatler aynı zamanda oranları, değişen otobüs, feribot, tren veya uçakla da kullanılabilir.

İstanbul’un hem Asya hem de Avrupa yakasından birçok insanın başka yerlere gitmek için tekneyi ve yolcu gemisini kullandığını ve bunun da pahalı olmadığını bilmek ilginçtir.

  • Dolar : 6.1025
  • Euro : 6.5870
  • Pound : 7.8812