HABERLER

Türkiye´de okumak

Türkiye´de okumak

Tarih : 10-12-2019

Türk üniversitelerinden alınan belgeler dünya çapında ve tüm üniversitelerde geçerlidir. Türkiye´de eğitim almak ve çok sayıda öğrenciyi Türkiye´ye çekmek çok önemli bir nokta İngilizce, Fransızca, Türkçe ve Almanca dilleridir. Türkiye´deki çalışma koşullarının, eğitiminizin derecesine bağlı olarak bazı derslerin belirli bir dilde verildiği unutulmamalıdır.

Türkiye´de uluslararası öğrenci kabul şartlarından biri lise diplomasına sahip olmak ve giriş sınavını geçmek. Her üniversiteye giriş sınavının ayrıca yapıldığı ve yaş şartlarına uymadığı belirtilmelidir.

تحصیل در ترکیه | MyHomeTurkey.net

Diploma ile Türkiye´de çalışmak

Sadece diplomaya sahipseniz Türkiye´de okumak yeterli. Bir diploma için başvuruda bulunmak, üniversitelere kabul için başvurabilir ve elbette, Türk üniversitelerine kabul için Türk üniversitelerine kabul başvurusu yapmak önemlidir. Türkiye´de sizi bu sınava hazırlayan kurumlara katılabilir ve üniversitelere girmeye daha hazırlıklı olabilirsiniz. Dil kurslarına katılabilir ve kendi ülkenizde İngilizce veya Türkçe öğrenebilirsiniz.

Hangi dili kullanacağınızı seçmenize izin veren sınav, hem Türkçe hem de İngilizce olarak mevcuttur. YOS, Türkçe dilinde yapılan testlerden biridir ve SAT, İngilizce dilinde yapılan testlerden biridir.

 

Türkiye´de lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim almak

Türkiye´de okumak için lisans, lisans ve doktora derecelerine başvurabilirsiniz. Bu bölümlerin her birinde, hangi derece ve hangi üniversitede eğitim görmeniz gerektiğini belirleyen bir giriş sınavı vardır.

Bu ülkedeki eğitimin süresi diğer ülkelerle aynıdır ve aşağıdaki gibidir:

Lisans: Akademik süre 4 yıl ve bazen 3 yıldır.

Lisansüstü Derecesi: Çalışmanın Süresi 2 Yıl

Doktora: Çalışma süresi 3 yıldır

 

Türk Üniversiteleri

Hajat Tepe Üniversitesi: Türkiye´nin en güçlü ve en iyi tıp üniversitesidir, Ankara´dadır ve çeşitli tıp fakültesi, tıp, ekonomi, diş hekimliği, iletişim, edebiyat, bilim, eczacılık fakülteleri ile Türkiye´deki devlet üniversitelerinden biridir. , Güzel Sanatlar, Sağlık Bilimleri ve Eğitim Bilimleri.

İstanbul Üniversitesi: İstanbul ilinde bulunan ve toplam 2 kolej ve 5 büyük kampüsü bulunan bir devlet üniversitesidir. Siyaset Bilimi Fakülteleri, Ormancılık, Hukuk, Hassan Ali Yousseel Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler, Gazetecilik, Eczacılık, Veterinerlik, İşletme Yönetimi, Mühendislik

Diş Hekimliği, İstanbul Tıp, İşletme ve İşletme, Karaipaşa Tıp Fakültesi, İlahiyat ve Eğitim, İletişim ve Su Ürünleri, merkezin denetiminde. Diğer Türk üniversiteleri arasında Ankara Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi bulunmaktadır.

 

Türkiye´de yaşam maliyeti

Türkiye´de yaşama maliyeti genellikle İran´dan yaklaşık yüzde 2 daha yüksektir ve ayda 1 ile 2 dolar arasında bir yere mal olabilir.

 

Türk üniversiteleri için öğrenim ücretleri

Türkiye´deki devlet üniversitelerinde öğrenim ücretsizdir, ancak özel üniversitelerin öğrencileri çalışma alanlarına bağlı olarak bir akademik yıl için iki ila üç bin lira ödemek zorundadır. Yarı-özel üniversitelerde okumak da öğrenci başına yılda 2.000 ila 5.000 ABD Doları arasındadır. Özellikle Türk üniversitelerinin öğrenim ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Türkiye´de özel ve devlet üniversitelerinin yıllık derslerini çeşitli alanlarda ve derecelerde ilan ediyoruz. Türkiye´deki üniversitelerin öğrenim ücretlerini açıklamadan önce, her bir Türk Lirası biriminin 1,5 Rial´e eşit olduğunu bilmelisiniz. Bu tarihte güncellenen bu tutarın, Türk üniversitelerine güncel ücretler için başvuru için başvururken aynı zamanda aranması gerektiği açıktır.

 

Türkiye´de okumak için gerekli belgeler

Bu ülkede okumak için giriş ve vize için gerekli belgeleri ibraz etmelisiniz. Başvurduğunuz kolej veya üniversiteye bağlı olarak farklı dereceler için başvurabilirsiniz.

Genel olarak, başvurduğunuz belgeler şunlardır:

- Nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanı içeren kimlik belgeleri

- Önceki derece yeterlilikler

- Tıbbi sertifika kanıtı

- Arka Plan Kanıt Belgesinin Kanıtı

- Birkaç anlık görüntü

- Finansal belgeler ve finansal sunum

- Gerekirse, Türkçe veya İngilizce dil sertifikası veya bu dil bilgisinin kanıtı

 

Türkiye´deki ingilizce kurslarının sayısı artıyor. Ayrıca, insanların yalnızca ülkenin resmi dilini konuştuğu Güney Kore veya Fransa gibi ülkelerden farklı olarak, Türk halkı nispeten İngilizce bilmektedir ve bu nedenle yabancıların günlük iletişim kurma ve iletişim kurmakta zorluk çekmeyeceklerdir.

Türkiye´ye eğitim yoluyla göç etmek, oturma izni almanın en iyi yollarından biridir. Türkiye´de eğitim için başvuranlar, Türkiye yasalarına uygun olarak bunu dikkate almalıdır. Türkiye´de öğrenim görmeye uygun olanlar, Remex Express´teki Türkiye´ye göç konusunda uzmanlarla da iletişim kurabilirler.

 • KONYAALTIDA 4+1 TEMİZ SATILIK DAİRE
  KONYAALTIDA 4+1 TEMİZ SATILIK DAİRE

  Konyaaltı' nın benzersiz projesi Kadı Konaklarında kaçırılmayacak fırsat. Her türlü imkanı mevcut olan, seçkin çevresi ve kalitesiyle göze çarpan Kadı..

  221.000€
 • Deniz Görür Havuzlu 3+1 Daire
  Deniz Görür Havuzlu 3+1 Daire

  güvenlikli Antalyanin en merkezi konumunda. alış-veriş merkezlerine hastaneye denize 5 dakika yürüme seviyesinde.Iyi komşular ve ideal yaşanacak yer...

  119.000€
 • Dolar : 6.1025
 • Euro : 6.5870
 • Pound : 7.8812