HABERLER

Kısa süreli ikamet kurallarında tr

Kısa süreli ikamet kurallarında tr

Tarih : 10-12-2019

Bildiğiniz gibi, Türk kısa süreli ikamet kanunları önümüzdeki yıl değişecek ve bu durum, Türkiye´de yaşayan ve turist olarak konaklama kiralayan birçok sevgili vatandaşın ilgisini çekecek.

Turist konaklama yerleri yılın başından itibaren yenilenmez ve ikinci ayın sonuna kadar kalanların yıl başından önce yenilenmeleri gerekir.Bu durum şu anda uzatmalar ve ilk kez başvuranlar için geçerlidir. Sorunları olmayacak, ancak uzatmalar için Göçmen Kurulunda başka bir kısa süreli konaklama türüne başvurmanın dört yolu var.

 

- İlk önce, arazi veya ticari mülk satın almayı düşünmeyin. Konut Dairesi Satın Alın çünkü kendi göçmenlik büronuz olarak kullanabilmelisiniz.

- İkincisi, Konut Yasası´nda alım için kat fiyatı yoktur. Bu, konaklamanızın fiyatını etkilemeyeceği ve istediğiniz zaman satın alabileceğiniz anlamına gelir.

- Üçüncüsü, başvuru yapmak istediğiniz aynı şehirden bir daire satın almalısınız.

- Dördüncüsü, eğer bir apartman dairesinde kiracıysanız ve başka bir apartman dairesi satın aldıysanız, Randow´unuzda sahip olduğunuz apartmanın adresini yazdığınızdan emin olun. Çünkü Tashinmaz Yasasını uygulamak için ikametgahınız, sahip olduğunuz yerde olmalıdır.

- Beşinci olarak, bir aile için ikamet süresinin uzatılması gerekirse, çiftin adına bir belge eklediğinizden emin olun.

- Bu bilgi Göçmen Kurulu tarafından doğrudan sorgulanmıştır ve ayrıca spekülasyondan kaçınmak ve hata yapmak için Türkiye sınırları içerisinde 157 (beş yüz yetmiş) (Beş Farsça konuşan danışman içinde) olarak da arayabilirsiniz.

  • Dolar : 6.1025
  • Euro : 6.5870
  • Pound : 7.8812