HABERLER

2020 yılında Türk evinin tr

2020 yılında Türk evinin tr

Tarih : 10-12-2019

Bildiğiniz gibi, Türkiye´deki kısa süreli ikamet yasaları, önümüzdeki yıl Türkiye´de yaşayan ve daire kiralayarak birçok turist vatandaşıyla ilgili olacak değişikliklere tabi olacak. Gayrimenkul kiralamaları yenilenemez ve ikinci ayın sonuna kadar kalanların yılbaşından önce yenilenmeleri gerekir.

Elbette, bu şimdilik uzatmalarla ilgili ve ilk kez başvuranların hiçbir sorunu olmayacak, ancak uzatma için başka bir kısa süreli göçmen türüne başvurmanın dört yolu var.

İlk Yol: Mülk Satın Alma - Bu en kesin yollardan biridir ve konaklamanızı ne pahasına olursa olsun satın alarak uzatabilirsiniz (şu anda bir apartmanın fiyatı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur).

Elbette, ailelerin Çiftler adlı bir belgeye sahip olmaları önerilir. On sekiz yaşın üzerinde bir çocuğunuz varsa, belgeye Çiftler ve on sekiz yaşın üzerinde bir çocuk denir ve başvuruda bulunduğunuz şehirden bir mülk satın aldığınızı unutmayın. Diğer bir deyişle, İstanbul´da kalıyorsanız, aynı şehirde mülk satın alın.

- İkinci Yol: Eğitim - İlk yolu bulamazsanız, Türk üniversitelerinden birinde bir uzatma için başvurabilir ve bir uzatma için başvurabilirsiniz.

- Üçüncü yol: yasal çalışma - Türkçe biliyorsanız ve özel becerileriniz varsa, resmi iş sitelerini inceleyin ve özgeçmişinizi başvuruda bulunan şirketlere gönderin. Özgeçmişiniz onaylanırsa ve bir şirketin sizi işe alması gerekiyorsa, aynı şirket size bir iş izni verir.

- Dördüncü Yol: Bir Şirketi Kaydetme Not: Birçok kişinin düşündüğünün aksine, bir şirkete kaydolmak sadece kalmak anlamına gelmez. Bu şekilde bir şirketi kaydettirir ve şirketiniz aracılığıyla bir işyeri başvurusunda bulunursunuz. Bu yöntem dikkat edilmesi gereken detaylara sahiptir. İlk önce, kalışınızın ilk altı ayında olmalısınız. İkincisi, beş Türk vatandaşını sigortalamalısınız.

 

Türkiye´de kalma konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız, Türkiye´de doğrudan Farsça Dil Danışmanı Göçmenlik´ten yüz elli yedi (157) elde edin.

Aynı zamanda 4 dilde danışmanlarımız: Farsça, İngilizce, Rusça ve Türkçe sorularınızı yanıtlamaya hazır.

  • Dolar : 6.1025
  • Euro : 6.5870
  • Pound : 7.8812